Ndërlidhjet

PORTO PRENC/HAITI


Grupe të armatosura sulmuan Pallatin Kombëtar në Haiti në një tentativë grusht shteti kundër presidentit Jean-Bertrand Aristide, por dështuan pas përplasjes me forcat e sigurisë.
Siç raportohet, u zunë shtatë sulmues, kurse dy policë që mbronin pallatin u vranë, por Aristides dhe familja e tij kaluan pa pasoja.
XS
SM
MD
LG