Ndërlidhjet

ROMË


Kryesuesi i qeverisë së përkohshme të Afganistanit, thotë se administrata e tij ka kontroll mbi vendin dhe se ajo është e gatshme të vendosë marrëdhënie diplomatike me shtetet e tjera. Hamid Karzai, i bëri këto komente gjatë bisedimeve sot në Romë, me ish-mbretin Zahir Shah dhe kryeministrin italian Silvio Berluskoni.
XS
SM
MD
LG