Ndërlidhjet

SARAJEVË


Gjatë një mësymje të befasishme të fundjavës, në qytezën Bosanska Dubica në afërsi të kufirit boshnjako-kroat, trupat e SFOR-it kanë konfiskuar mbi 230 mijë municione dhe granata të lëna që nga vitet ‘92-’95 – njoftoi sot kapiteni Derill Morell, zëdhënës i trupave të NATO-s në Bosnje.
XS
SM
MD
LG