Ndërlidhjet

JERUZALEM


Zyrtarë izraelitë kanë pranuar sot se vazhdojnë të mbajnë kontakte të nivelit të lartë me zyrtarë palestinezë. Ministria e Jashtme e Izraelit si dhe burime politike kanë konfirmuar kontaktet me palestinezët, për një gamë çështjesh. Vendimi për të ruajtur raportet në nivele që përjashtojnë Jaser Arafat, shihen si përpjekje për të minuar autoritetin e liderit palestinez.
XS
SM
MD
LG