Ndërlidhjet

KANDAHAR


Agjentët e FBI-së dhe CIA-së janë duke i marrë në pyetje nja 20 luftëtarë të burgosur talibanë dhe të Al Kaidës në Kandahar dhe në anijet amerikane në Detin Arab, si përpjekje për të gjetur Osama bin Ladenin.
Zëvendës sekretari amerikan i Mbrojtjes, Paul Wolfowitz ka thënë se në mesin e të burgosurve besohet se gjenden anëtarë të lartë të Al Kaidës, por ata deri tash nuk kanë dhënë ndonjë informatë të sigurtë.
XS
SM
MD
LG