Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Pakistani po përdor helikopterët dhe kuajt për transportimin e trupave në kufirin malor me Afganistanin për të bllokuar hyrjen e luftëtarëve të al Kaidës që arratisen.
Një zyrtar pakistanez ka thënë se që nga fundjava janë zënë 39 luftëtarë të al Kaidës duke tentuar të ikin nga Afganistani në Pakistan.
XS
SM
MD
LG