Ndërlidhjet

SANA


Së paku tetë ushtarë qeveritarë dhe katër luftëtarë nga fiset e Jemenit janë vrarë dje gjatë një operacioni për kapjen e pesë mbështetësve të dyshuar të Al Kaidës.
Autoritetet e Jemenit thonë se të gjithë pesë të dyshuarit- arritën të shpëtojnë.
Zyrtarët e Shteteve të Bashkuara kanë thënë se ata besojnë se celula të al Kaidës operojnë në Jemen dhe vende tjera.
XS
SM
MD
LG