Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Shtetit, Colin Powell ka patur mbrëmë biseda të veçanta telefonike me liderin palestinez dhe kryeministrin izraelit dhe u ka bërë thirrje dy palëve që t’i përtrijnë takimet në fushën e sigurisë.
Powell ka theksuar rëndësinë që Shtetet e Bashkuara i japin bisedimeve të drejtëpërdrejta midis dy palëve.
Ndërkohë, kryeministri izraelit ka urdhëruar zyrtarët e sigurisë që të hapin bisedimet me zyrtarët palestinezë të sigurisë.
XS
SM
MD
LG