Ndërlidhjet

MOSKË


Ekspertët rusë kanë zhvilluar një lloj arme laserike që nuk vret, por do të përdoret për ta verbuar armikun përkohësisht e që mund të jetë veçanërisht e dobishme në operacionet antiterroriste, thotë agjencia Itar Tass.
Agjencia nuk përmend se cila kompani e ka zhvilluar këtë lloj arme, por thotë se për sajimin e saj janë shfrytëzuar teknologjitë më të reja nga fiber optika dhe gjysëmpërçuesit.
XS
SM
MD
LG