Ndërlidhjet

NJU DELHI


Kryeministri i Indisë, Atal Bihari Vajpayee ka deklaruar në parlament se diplomacia eshtë arma parësore e Nju Delhit në përgjigje ndaj sulmit të guerrilëve javën e kaluar kundër parlamentit, por ka thënë se mbahen të hapura edhe opcionet ushtarake.
Vajpayee ka refuzuar ofertën e Pakistanit për ndërmarrjen e hetimeve të përbashkëta me Indinë për sulmin që la të vrarë 14 njerëz.
Administrata e Shteteve të Bashkuara thotë se India dhe Pakistani duhet të punojnë së bashku kundër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG