Ndërlidhjet

NJU DELHI


I dërguari i Shteteve të Bashkuara në Afganistan, James Dobbins ka thënë se përndjekja e talibanëve dhe liderëve të Al Kaidës do të vazhdojë deri sa ata të kapen.
Dobbins ka thënë në Nju Delhi se megjithëse rezistenca e organizuar në Afganistan duket se ka kollapsuar, forcat e udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë të ndjekin të arratisurit.
Ai ka thënë se nuk do të caktonte ndonjë datë për tërheqjen e forcave të Shteteve të Bashkuara nga Afganistani.
XS
SM
MD
LG