Ndërlidhjet

PESHAVAR


Së paku 35 luftëtarë të dyshuar të Al Kaidës kanë arritur që t’u ikin rojtarëve pakistanezë gjatë transportimit të tyre për në burgun në veri të Pakistanit.
Zyrtarët e Pakistanit thonë se të zënët u morën armët disa rojtarëve dhe filluan të shtënat që lanë të vdekur së paku katër luftëtarë të dyshuar të Al Kaidës dhe gjashtë oficerë të policisë pakistaneze.
Një zyrtar pakistanez ka thënë se që nga fundjava janë zënë 39 luftëtarë të Al Kaidës duke tentuar të ikin nga Afganistani në Pakistan.
XS
SM
MD
LG