Ndërlidhjet

PRISHTINË


Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ibrahim Rrugova, ka ftuar koalicionin boshnjak “Vatan” që mban katër vende në Parlament, që të diskutojë mundësinë e formimit të koalicionit.
Lideri i Vatanit, Numan Baliq ka shfaqur gatishmërinë të takojë Rrugovën sa më parë dhe ka thënë se është i gatshëm të kuvendojë me të gjitha partitë për të mirën e gjithë popullit të Kosovës.
XS
SM
MD
LG