Ndërlidhjet

PRISHTINË


Me vendimin e Gjakatës Supreme të Kosovës janë liruar nga arresti Avdi Behluli, Çelë Gashi dhe Jusuf Veliu, të dyshuar për ndërlikim në sulmin e shkurtit kundër autobusit me udhëtarë serbë afër Podujevës, ku u vranë 11 persona.
Gjakata Supreme nuk kishte gjetur prova të mjaftueshme për vazhdimin e paraburgimit dhe misioni i Kombeve të Bashkuara në Kosovë, i mbetet të respektojë gjykatën, ka thënë zëdhënësi, Simon Haselock.
XS
SM
MD
LG