Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Mbrojtjes , Donald Rumsfeld thotë se preokupimi kryesor i luftës së Amerikës kundër terrorizmit është shpartallimi global i rrjetit terrorist Al Kaida, e jo udhëheqësi i saj Osama Bin Laden. Rumsfeld ka thënë se prania e Al Kaidës në 60 vende është problemi më i madh, por më në fund do të kapet edhe bin Ladeni.
Brenga më e madhe e Amerikës është zhvillimi i armëve për shkatërrim në masë dhe shtetet, të cilat strehojnë terroristët, u ka thënë Rumsfeld aleatëve të NATO-s.
XS
SM
MD
LG