Ndërlidhjet

JERUSALEM


Së paku pesë persona janë plagosur, në orët e herëshme të mëngjezit, kur qindra protestues u konfrontuan me policinë palestineze, e cila përpiqej të arrestojë një personalitet të lartë të grupit militant-Hamsit, në Qytetin e Gazës.
Policia palestineze arrestoi dje 13 anëtarë të dyshuar të Hamasit dhe 15 oficerë të sigurisë palestineze nën dyshimin të kenë marrë pjesë në sulme kundër Izraelit.
Ndërkohë, Izraeli ka tërhequr trupat dhe tanket nga rajone nën administrimin e palestinezëve rreth Nablusit dhe Ramallahut.
XS
SM
MD
LG