Ndërlidhjet

KAIRO


Ministrat e jashtëm të vendeve arabe janë tubuar në Kairo që të diskutojnë konfliktin izraelito-palestinez.
Siç raportohet, ministrat pritet t’i shfaqin mbështetje Autoritetit palestinez, të përtrijnë apelin për vendosjen e vëzhguesve ndërkombëtarë dhe të dënojnë sulmet izraelite kundër territoreve palestineze.
Mbledhja emergjente mbahet me kërkesë të liderit palestinez,Yasser Arafat.
XS
SM
MD
LG