Ndërlidhjet

BERLIN


Ndërkohë që Britania është e përcaktuar që të punojë ngushtë me Shtetet e Bashkuara, Gjermania dëshiron ndarje të qartë midis forcave të Shteteve të Bashkuara që godasin grupet terroriste dhe forcës ndërkombëtare të sigurisë në Afganistan.
Ligjvënësit gjermanë kanë thirrur një mbledhje këte javë që të vendosin nëse do të kontribuojnë me trupa për forcën shumëkombëshe në Afganistan në situatën e krijuar.
XS
SM
MD
LG