Ndërlidhjet

BRUKSEL


Shefi për ndihmë humanitare të Bashkimit Evropian, Poul Nielson ka thënë para tubimit në Bruksel se lëvrimi i ndihmës në Afganistan kërcënohet nga bosat e luftës dhe armatat e tyre private në ate vend, të cilët vazhdojnë të grabisin kamionët me artikuj ushqimorë destinuar për popullatën nevojtare afgane.
Nielson i ka bërë këto komente në hapjen e tubimit ndërkombëtar për koordinimin e ndihmës për rindërtimin e Afganistanit.
XS
SM
MD
LG