Ndërlidhjet

TIRANË


Presidenti i Shqipërisë, Rexhep Mejdani është kërcënuar se do të shpërndajë parlamentin dhe të shpallë zgjedhje të parakohshme, nëse parlamenti në sesionin e të hënës nuk miraton dekretin e tij për emërimin e katër ministrave të rinj të qeverisë. Parlamenti dështoi dje që të miratojë dekretin e Presidentit për emërimin e katër ministrave sepse lideri i Partisë Socialistë, Fatos Nano dhe deputetët e afert me te bojkotuan sesionin e parlamentit, duke thënë se ata nuk mbështesin ministrat e rinj të propozuar.
XS
SM
MD
LG