Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Shtetit, Colin Powell ka thënë se sukseset ushtarake të Shteteve të Bashkuara në Afganistan nuk sugjerojnë se një aksion i ngjashëm në Irak do të kishte sukses.
Powell ka thënë se ndonëse në Irak mund të ketë terroristë, fokusimi i qeverisë së Shteteve të Bashkuara mbetet tek Osama bin Ladeni dhe Afganistani.
Colin Powell i ka bërë këto komente në një intervistë për gazetën “Washington Post”.
XS
SM
MD
LG