Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kongresi i Shteteve të Bashkuara ka vendosur të shpenzojë 19 milionë dollarë që t’u sjellë afganëve lajme në gjuhët e tyre vendore lidhur me Amerikën dhe zhvillimet aktuale në Afganistan, duke miratuar vendimin për fillimin e punës së “Radio Afganistani i Lirë”.
Kjo radio do të fillojë te emitojë programin gjatë muajit të ardhshëm nga radioja” Evropa e Lirë” në gjuhën pashtu dhe dari.
XS
SM
MD
LG