Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia thotë se nuk ka mundur të arrihet marrëveshje me Shtetet e Bashkuara për një regjim të ri të sanksioneve të Kombeve të Bashkuara ndaj Irakut, gjatë bisedimeve të zyrtarëve të dy vendeve në Moskë.
Ndihmës ministri i Jashtëm, Sergei Ordzhonikidze, ka thënë gjithashtu se Rusia katagorikisht qëndron pranë kundërshtimit të çfardo aksioni ushtarak kundër regjimit të presidentit të Irakut, Sadam Husein, duke shtuar se kjo do të shkaktonte vetëm tensionime të reja në rajon dhe do të kërcënonte koalicionin anti-terrorist.
XS
SM
MD
LG