Ndërlidhjet

GAZA


Grupi radikal islamik “Hamasi” kumtoi se do t’i suspendojë sulmet vetëvrasëse me bomba brenda Izraelit dhe sulmet me mortaja kundër caqeve izraelite, pasi Yasser Arafat ndërmori një varg arrestimesh të militantëve të Hamsit.
Zyrtari i lart i “Hamasit”, Hassan Youssef, ka thënë se vendimi është marrë për të ruajtur “unitetin palestinez”, por ka lënë të hapura dyert për veprime duke thënë se “grupi mban të drejtën e rezistencës”.
XS
SM
MD
LG