Ndërlidhjet

BUENOS AIRES


Argjentina zgjedh liderin e ri, pasi presidenti Fernando de la Rua dha dorëheqje për shkak të protestave të dhunshme sociale lidhur me këqesimin e gjendjes ekonomike.
Buenos Ajresi ishte sot i qetë, por policia njoftoi se që nga fillimi i protestave para dy ditësh, janë vrarë 21 persona kurse mbi 500 janë arrestuar.
Sindikatat e Argjentinës kanë thirrur grevën e përgjithshme dhe kërkojnë reforma urgjente ekonomike.
XS
SM
MD
LG