Ndërlidhjet

PRISHTINË


Presidenti i Italisë, Carlo Champi i shoqëruar nga ministri i Mbrojtjes, Antonio Martino ka qëndruar në mesin e kontingjentit italian në Kosovë, në kuadër të forcës paqëruajtëse të udhëhequr nga NATO, me rastin e festave të Kërshëndellave dhe ka takuar liderin e LDK-së, Ibrahim Rrugovën.
Prsidenti Champi u ka thënë ushtarëve se ata kryejnë mision shumë të rëndësishëm për ruajtjen e paqës.
Ai ka shtuar se Italia do të vazhdoj angazhimin në Kosovë dhe veçanërisht do të ofrojë ndihmë për zhvillimin e sajë ekonomik pas formimit të qeverisë.
XS
SM
MD
LG