Ndërlidhjet

UASHINGTON


Pentagoni njofton se aviacioni i Shtetve të Bashkuara ka sulmuar dhe shkatërruar një konvoj automjetesh në lindje të Afganistanit, jo larg Tora Borës, që besohet se transportonte zyrtarë talibanë dhe të Al Kaidës.
Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Rumsfeld ka thënë se informatat që kishin marrë zyrtarët ushtarakë amerikanë flisnin se personat që barteshin në ate konvoj kanë qenë zyrtarë të lartë talibanë apo të Al Kaidës, duke mos elaboruar më tej.
XS
SM
MD
LG