Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Pakistani kumtoi se do të përmbushë kërkesën e Shteteve të Bashkuara që të bllokojë finansat e dy grupve islamike, Umar Tamir Nau dhe Lashker-e Toiba.
Ky i fundit është njëri nga dy grupet me seli në Pakistan që luftojnë për shkëputjen e Kashmirit e që India i akuzon për sulmin e fundit kundër parlamentit në Nju Delhi.
XS
SM
MD
LG