Ndërlidhjet

PEKIN


Presidenti i Kinës, Jiang Zemin dhe presidenti i Pakistanit, Pervez Musharaf gjatë bisedimeve në Pekin premtuan mbështetjen e tyre për qeverinë e ardhshme të përkohshme të Afganistanit.
Zyrtarët e ministrisë së Jashtme të Kinës thonë se Presidenti Zemin ka kërkuar dialog midis Pakistanit dhe Indisë për zgjidhjen e tensioneve midis tyre.
XS
SM
MD
LG