Ndërlidhjet

NJU JORK


Prefekti i Nju Jorkut, Rudolph Giuliani, i cili ndahet nga ky post, ka deklaruar se pret sulme të reja kundër qytetit pas sulmeve terroriste të 11 shtatorit kundër Qendrës Botërore të Tregëtisë.
“Pres sulme të reja dhe sa mundem përpiqem të zbulojë se çfarë do të jenë dhe ku do të bëhen, dhe a jemi duke bërë gjithçka mundemi për t’u përgatitur”, ka thënë Giuliani.
XS
SM
MD
LG