Ndërlidhjet

KABULL


Qeveria e re e Afganistanit mbajti mbledhjen e parë në Kabull duke u përqëndruar në sigurinë e brendshme dhe detyrat për rindërtimin e vendit të dërrmuar nga luftërat shumëvjeçare.
Kryeministri i përkohshëm, Hamid Karzai përsëriti apelin drejtuar bashkësisë ndërkombëtare që ta ndihmojë Afganistanin dhe ka kërkuar ndihmë prej miliarda dollarësh.
XS
SM
MD
LG