Ndërlidhjet

KABULL


Kryeministri i Afganistanit, Hamid Karzai ka thënë se ai ka dyshime lidhur me raportet se aviacioni i Shteteve të Bashkuara kishte bombarduar me gabim kryepleqë lojalë me qeverinë e tijë gjatë sulmit kundër konvojit në lindje të vendit.
Banorë vendorë kanë thënë se ishin vrarë me gabim mbi 60 njerëz lojalë me Karzain.
Por, zyrtarët amerikanë insistojnë se konvoji barte liderë talibanë dhe të Al Kaidës.
XS
SM
MD
LG