Ndërlidhjet

JERUSALEM


Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian i kanë bër thirrje liderit palestinez,Yasser Arafat që të vazhdojë edhe më tej me shpartallimin e grupeve militante, megjithë vendimin e Hamasit se do t’i suspendojë sulmet vetëvrasëse brenda Izraelit.
Zyrtarët amerikanë dhe të deleguarit e BE-së thonë se Autoriteti palestinez duhet të çrrënjosë rrjetin e Hamasit dhe Xhihadit Islamik, sepse sulmet e tyre dëmtojnë udhëheqjen palestineze.
XS
SM
MD
LG