Ndërlidhjet

NJU DELHI


India ka afruar trupat më pranë kufirit të saj me Pakistanin në përgjigje të veprimeve të ngjashme nga Pakistani, thonë zyrtarët e ministrisë së Mbrojtjes në Nju Delhi.
Armata e Indisë thotë se në shkëmbim zjarri në Xhamu dhe Kashmir është vrarë një anëtar i lartë i njërit nga dy grupet kryengritëse me bazë në Pakistan, të akuzuar për sulmin e fundit kundër parlamentit në Nju Delhi, por janë vrarë edhe dy kufitarë të Indisë.
Tensionet midis Indisë dhe Pakistanit po ashpërsohen gjithnjë e më shumë.
XS
SM
MD
LG