Ndërlidhjet

ISLAMABAD


India dhe Pakistani kanë grumbulluar më shumë ushtarë përgjatë kufirit të përbashkët dhe kanë shkëmbyer zjarr nga artileria pas njoftimeve nga Nju Delhi se tre kufitarë të saj ishin vrarë para dite.
Pakistani thotë se përforcon kufirin si përgjigje ndaj njoftimeve të Indisë se dërgon trupat elite në kufi.
Siç raportohet, trupat e Indisë kanë granatuar bunkerët e armatës së Pakistanit, kurse armata pakistaneze ka granatuar gjithashtu pozicionet e indasve.
XS
SM
MD
LG