Ndërlidhjet

KABULL


Ministri afgan për çështjet e kufijve, Amanullah Zadram ka thënë sot se katër nga të vrarët gjatë bombardimit të konvojit të enjten e kaluar nga Aviacioni i Shteteve të Bashkuara ishin anëtarë të grupit terrorist al Kaida.
Zadram ka thënë se ata shkrepën raketa kundër avionëve të Shteteve të Bashkuara.
Edhe zyrtarët e Shteteve të Bashkuara insistojnë se konvoji ishte bombarduar pasi ishte hapur zjarr kundër avionëve amerikanë dhe se transportonte liderë të rrjetit terrorist al Kaida dhe të talibanëve.
XS
SM
MD
LG