Ndërlidhjet

BOSTON


Zyrtarët e Shteteve të Bashkuara konfirmuan se personi i arrestuar pas kacafytjes në aeroplanin amerikan që fluturonte nga Parizi për në Majami kishte me vete materie shpërthyese.
Mirëpo, identiteti dhe nacionaliteti i atij personi akoma janë të paqartë.
Polica britanike tha dje se beson që i dyshuari të jetë anglez, kurse autoritetet franceze e identifikuan ate si Tariq Rashid nga Shri Lanka.
XS
SM
MD
LG