Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefi i zyrës së Shteteve të Bashkuara në Prishtinë, John Menzies ka përgëzuar qytetarët e besimit katolik në Kosovë për festën e Kërshëndellave.
Menzis ka shprehur admirim për kosovarët të cilët ka thënë se janë zemërgjërë, shpesh edhe jashtë mundësive që kanë dhe ka shfaqur shpresën se një klimë më pozitive dhe mëshiruese do të ndryshojë për të mirë botën në vitin 2002.
“Presim të bëhemi partnerë me një Kosovë përplot respekt për të gjithë qytetarët e saj dhe të përkushtuar për ideale demokratike”, ka thënë Menzis.
XS
SM
MD
LG