Ndërlidhjet

UASHINGTON


Autoritetet e Shteteve të Bashkuara kanë lëshuar direktiva të reja për sigurinë e aeroplanëve dhe të aeroporteve në territorin amerikan, dhe kjo vlen si këshillë edhe për kompanitë dhe aeroportet e jashtme.
Aeroportet anembanë rruzullit kanë përforcuar masat e sigurisë pas ndodhisë së pardjeshme, kur një udhëtar me eksploziv të fshehur në këpucë arriti të hyj në aeroplanin amerikan që fluturonte nga Parizi për në Majami.
XS
SM
MD
LG