Ndërlidhjet

BOSTON


Personi i dyshuar për tentativë të shpartallojë në ajër aeroplanin që fluturonte nga Parisi për në Majami në dokumentat e Gjykatës së Bostonit, ku u paraqit pas arrestimit, është identifikuar si Richard Rid, por përkatësia e tij nacionale mbetet e paqartë.
Skotland Yard i Britanisë thotë se Rid besohet të jetë anglez, por zyrtarët francezë thonë se ai është një mysliman nga Shri Lanka i quajtur Tarik Raja dhe ka përdorur pasaport të falsifikuar britanik.
Hetuesit amerikanë deri tash nuk ndërlidhën personin e dyshuar me ndonjë rrjet terrorist.
XS
SM
MD
LG