Ndërlidhjet

BERLIN


Një valë acari ka përshkuar Evropën nga bregdeti Atlantik, e gjer në Rusi dhe Ballkan, duke lënë pjesën më të madhe të kontinentin nën borë dhe akull.
Malet Berhtsgaden në Bavari të Gjermanisë shënian temperatura rekorde të ulta, prej minus 45.9 gradë Celzius.
Në shumë vende ka patur të vdekur nga të ftohtit, veçanërisht në Rusi dhe në Poloni, kurse në Maqedoni dimri ka marrë deri tash 5 viktima.
XS
SM
MD
LG