Ndërlidhjet

KABULL


Aviacioni i Shteteve të Bashkuara ka vazhduar sulmet ajrore në Afganistan, duke u përqënduar në një rajon në veri të Kandaharit.
Një zëdhënës i Komandës Qendrore të Shteteve të Bashkuara, ka thënë se bombarduesit B-52 kanë kanë goditur një bunker- depo të talibanëve apo të al Kaidës në veri të Kandaharit.
Tutje në lindje të Afganistanit, trupat amerikane dhe ato aleate janë duke u përgaditur për ndërhyrje të mëtejshme në shpellat dhe tunelet e Tora Borës në gjurmim të Osama bin Ladenit.
XS
SM
MD
LG