Ndërlidhjet

NJU DELHI


India dhe Pakistani po përqëndrojnë trupat dhe armatimet përgjatë kufirit të përbashkët, duke shkallëzuar tensionimet pas sulmit të 13 dhjetorit kundër parlamentit në Nju Delhi.
Raportohet se dy ushtarë të Indisë janë vrarë mbrëmë në shkëmbim zjarri përgjatë kufirit të dy vendeve.
Ambasadori pakistanez, para se të largohet nga Nju Delhi, ka thënë se raportet midis dy vendeve fqinje po keqësohen në mënyrë rapide.
XS
SM
MD
LG