Ndërlidhjet

PRAGË


Ballkanin, sikurse mbarë Evropën, e ka përfshirë mot me rreshje të mëdha bore dhe acar.
Në Kosovë, automjetet e agjencive të ndihmave dhe të paqëruajtësve heqin akullin e trashë nga rrugët kryesore.
Në luginën e Pollogut në Maqedoni raportohet se trashësia e borës ka arritur mbi 80 centimetra, kurse në male tre herë më shumë.
Ndërkaq në Shqipëri, sipas raporteve të policisë, tre persona kanë humbur jetën e 10 janë plagosur kur një shkëmb ka rrëshqitur mbi autobusin që qarkullonte në linjën Përmet –Korçë.
XS
SM
MD
LG