Ndërlidhjet

MOSKË


Një gjykatë Ruse ka dënuar me burgim të përjetshëm Salman Raduyev, liderin më të rëndësishëm të guerrilëve çeçenë që kanë zënë ndonjëherë trupat ruse, raportojnë agjencitë ruse të lajmeve.
Salman Raduyev ishte akuzuar për udhëheqje grupi të armatosur, banditizëm, terrorizëm, kidnapime dhe shumë delikte tjera.Verdiktin e shpalli Gjykata Supreme e republikës ruse të Dagestanit.
XS
SM
MD
LG