Ndërlidhjet

UASHINGTON


Udheqësit e armatës së Shteteve të Bashkuara kanë përkujtuar forcat e veta në Afganistan që të jenë në gjendje të lartë gadishmërie për shkak të sulmeve të mundshme që do të kurdiseshin ashtu që të përputhen me festat e Kërshëndellave.
Afër Kandaharit, aviacioni i Shteteve të Bashkuara ka bombarduar një bunker -depo municioni të talibanëve apo të al Kaidës.
Trupat amerikane dhe ato aleate përgatisin një ndërhyrje të re në tunelet dhe shpellat e Tora Borës në lindje të Afganistanit, në kërkim të Osama bin Ladenit.
XS
SM
MD
LG