Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

JERUSALEM


Dy pesrona të armatosur arabë dhe një ushtar izraelit u vranë gjatë të shtënave përgjatë kufirit izraelito –jordanez, rëndom i qetë, njofton armata izraelite.
Së pari ishte sulmuar nga prita patrulla izraelite dhe pasoi ndjekja e personave që shtinë përgjatë lumit Jordan.
Jordania mohoi çfarëdo përzierje në këto incidente nga territori i saj, kurse ushtarakët izraelitë demantuan pohimet e tyre se trupat izraelite kishin kaluar kufirin në përndjekje.
XS
SM
MD
LG