Ndërlidhjet

PRAGË


Në intervistën për radion “Evropa e Lirë”, presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, ka thënë se bashkimi i dy shteteve të barabarta dhe të njohura ndërkombëtarisht është zgjidhja më e mirë për raportet e ardhshme të Podgoricës dhe Beogradit.
Gjukanoviq ka thënë se bisedimet për ri-rregullimin e marrëdhënieve në Jugosllavi duhet të përfundojnë deri nga fundi i janarit, kurse Parlamenti malazez pastaj do të konvokojë datën e mbajtjes së referendumit.
XS
SM
MD
LG