Ndërlidhjet

BEOGRAD


Partia Radikale Serbe i ka ftuar ish liderët e serbëve të Bosnjës dhe të dyshuarit për krime lufte që t’i bashkohen rradhëve të saj, pasi u përjashtuan nga partitë vendore.
Partia Radikale Serbe “fton patriotët e njohur dhe heronjtë e luftës atdhetare”, siç i quan ajo, Radovan Karaxhiqin, Momçillo Kraishnikun, Ratko Mlladiqin e të tjerë që t’i bashkohen, thuhet në komunikatën e saj, duke shtuar se kjo “do t’u mundësonte atyre të vazhdojnë me politikën nacionale”.
XS
SM
MD
LG