Ndërlidhjet

MAJAMI


Aeroportet anembanë rruzullit kanë përforcuar në nivele akoma më të larta sigurinë pas ndodhisë së të shtunës, kur një udhëtar u orvat të hedh në erë avionin transatlantik, Paris-Majami me materie shpërthyese të fshehur në këpucë .
Në Paris, policia ka përdorur qentë nuhatës të bombave në patrullimet e aeroportit, kurse në aeroportet e Shteteve të Bashkuara oficerët e sigurisë kanë kërkuar nga udhëtarët të zbathin këpucët dhe të kalojnë nëpër makinat kontrolluese, para se të hypin në aeroplan.
XS
SM
MD
LG